Индикаци:
– главоболка
– мигрена
– менструална болка
– забоболка
– мијалгија
– болки во коските и зглобовите
– посттрауматски болки
– невралгија
– треска
Состав: Секоја таблета содржи 200mg ибупрофен и 325mg парацетамол
125 ден
DEVA Metafen содржи две активни супстанции како ибупрофен и парацетамол кои имаат аналгетско, антипиретично и антиинфламаторно дејство.
На залиха